5kere5

100 AVRUPA BİRLİĞİ İŞLERİ UZMAN YARDIMCISI ALINACAK

Posted on: Nisan 13, 2010

100 AVRUPA BİRLİĞİ İŞLERİ UZMAN YARDIMCISI ALINACAK
Öte yandan Başbakanlık Avrupa Birliği Genel Sekreterliği, sınavla 100 Avrupa Birliği İşleri uzman yardımcısı alacak.

Başbakanlık Avrupa Birliği Genel Sekreterliğinin bugünkü gazetelerde yer alan duyurusuna göre, Avrupa Birliği Genel Sekreterliği Avrupa Birliği İşleri Uzman Yardımcılığı Giriş ve Uzman Yeterlik Sınavı Yönetmeliği uyarınca genel idare hizmetleri sınıfında 8’inci dereceli kadroda görev yapmak üzere 100 Avrupa Birliği İşleri uzman yardımcısı alınacak.
Avrupa Birliği İşleri Uzman Yardımcılığı giriş yazılı sınavı ve değerlendirmesi, Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü tarafından 16 Mayıs 2010 tarihinde saat 10.00’da test usulünde gerçekleştirilecek.

Adaylar, MEB Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğünce hazırlanacak olan sınav giriş belgelerini 5 ve 15 Mayıs 2010 tarihleri arasında www.meb.gov.tr. internet adresinden çıktı almak suretiyle temin edebilecekler.

Sınava en az 4 yıllık lisans eğitimi veren Hukuk, Siyasal Bilgiler, İşletme, iktisadi ve idari bilimler, mühendislik, veteriner, ziraat, su ürünleri ve iletişim fakülteleri ile fakültelerin matematik, istatistik, sosyoloji, tarih, şehir ve bölge planlama bölümleri ya da bunlara denkliği Yüksek Öğretim Kurulu tarafından onaylanmış fakültelerden mezun olanlar katılabilecek.
Adaylarda İngilizce, Fransızcı ve Almanca dillerinden birinde KPSD’den en az (B) düzeyinde puan almış olmak veya buna denk kabul edilen ve uluslararası geçerliliği bulunan bir belgeye sahip olmaları da (yabancı dil puanı değerlendirmeleri Yüksek Öğretim Kurulunun yabancı dil eşdeğerlilikleri tablosuna göre yapılacak) istenecek.

Ayrıca ÖSYM tarafından, 28-29 Haziran 2008 veya 27-28 Haziran 2009 tarihinde yapılmış olan Kamu Personel Seçme Sınavı sonucunda, KPSSP8 puan türünden 70 ve üzeri puan almış olmakta sınava katılma şartları arasında.

Başvurular istenen belgelerle birlikte, 30 Nisan 2010 tarihinde mesai saati sonuna kadar Avrupa Birliği Genel Sekreterliği İdari Hizmetler Başkanlığına şahsen veya posta ile yapılacak.

Yazılı sınav sonucunda sözlü sınava girmeye hak kazananların isimleri ve sözlü sınavın tarihi ve yeri Avrupa Birliği Genel Sekreterliği internet adresinde (www.abgs.go.tr) duyurulacak.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

Reklamlar
%d blogcu bunu beğendi: