5kere5

İnönü Çocuk Üniversitesi kurulacak

Posted on: Nisan 14, 2010

İnönü Üniversitesi Senatosu, yetenekli çocukların yetiştirilmesi için İnönü Üniversitesi Üstün Yetenekliler Eğitim Araştırma ve Uygulama Merkezi’nin alt birimi olarak İnönü Çocuk Üniversitesi’nin kurulmasına karar verdi.

Malatya başta, Doğu ve Güneydoğu illerinde 7- 13 yaş grubunda yetenekli öğrencilerin bilim insanı olarak yetişmelerine katkı sağlamak için, Üstün Yetenekliler Eğitim Araştırma ve Uygulama Merkezi’nin bir alt birimi olan İnönü Çocuk Üniversitesi’nde çeşitli alanlarda zenginleştirilmiş, farklılaştırılmış ve bireyselleştirilmiş eğitim programları sunulacak.

‘Çocuk üniversitesi’nin, uygulamalı laboratuvar, atölye ve arazi çalışmaları gibi eğitici ve öğretici etkinliklerle de çocukların bilimsel gelişimine katkıda bulunacağı belirtildi. Okulda, zeka, yaratıcılık, sanat, liderlik kapasiteleri veya özel alanlarda yaşıtlarına göre yüksek düzeyde performans gösteren ve konunun uzmanları tarafından üstün yetenekli olduğu belirlenen öğrencilere eğitim verilmesi hedefleniyor. Okulun amaçlarından birinin de, öğrencileri sosyal, kültürel ve üretici bir birey olarak topluma kazandırmak olduğu belirtildi.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

Reklamlar
%d blogcu bunu beğendi: