5kere5

Yağışlar devam edecek

Posted on: Nisan 19, 2010


Kuzey ve iç kesimlerde sıcaklar bugün 3 ila 5 derece artacak, diğer bölgelerde önemli bir değişiklik olmayacak Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Doğu bölgelerindeki yağışlara ilave olarak, Batı bölgelerinin de öğle saatlerinden itibaren Orta Akdeniz’den gelen yeni bir yağışlı havanın etkisine gireceği tahmin ediliyor. Kuzey ve iç kesimlerde sıcaklar bugün 3 ila 5 derece artacak, diğer bölgelerde önemli bir değişiklik olmayacak. Rüzgar, genellikle güney ve batı, doğu kesimlerde kuzey ve batı yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, yağış anında yer yer kuvvetli olarak esecek.

Kül bulutları 24 saat içinde Türkiye’yi etkilemeyecek

Çevre ve Orman Bakanlığı Müsteşarı Hasan Zuhuri Sarıkaya önümüzdeki İzlanda’daki volkanik patlama kaynaklı küllerin 24 saat içinde Türkiye’yi etkilemeyeceğini açıkladı.
Sarıkaya, şimdiye kadar Zonguldak, Samsun arasında kalan iller ve istanbul’un kısmen etkilendiğini belirtti. Sağlık Bakanlığı Temel Sağlık Hizmetleri Genel Müdürü Seracettin Çom ise astım, bronşit, karaciğer ve kalp hastaları için endişeye sebep olacak bir durum olmadığını kaydetti.

Çevre ve Orman Bakanlığı Müsteşarı Hasan Zuhuri Sarıkaya, Meteoroloji İşleri Genel Müdürü Mehmet Çağlar, Sağlık Bakanlığı Temel Sağlık Hizmetleri Genel Müdürü Seracettin Çom, İzlanda’daki volkanik patlamanın Türkiye’ye etkileriyle ilgili basın toplantısı yaptı.

-TOZ TAŞINIMI UYARISI-
Ege ve İç Anadolu’da toz taşınımı beklendiğinden, oluşabilecek olumsuz şartlara karşı (görüş mesafesinde azalma, hava kalitesinde düşme vb.) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli olmaları gerekiyor.

-BAZI İLLERE GÖRE HAVA DURUMU-
Bugün bazı illerde hava durumu şöyle tahmin ediliyor: İSTANBUL : Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı (20) ANKARA: Az bulutlu, zamanla parçalı bulutlu (23) İZMİR: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren aralıklı ve kısa süreli olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı (26) ADANA: Az bulutlu (27) ANTALYA: Az bulutlu, zamanla parçalı bulutlu, Kaş, Kemer ve Elmalı ilçeleri kısa süreli olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı (24) SAMSUN: Parçalı ve çok bulutlu, ilk saatlerde sisli (18) ERZURUM: Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerine kadar aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı (16) DİYARBAKIR: Parçalı bulutlu (26)

-BÖLGELERE GÖRE HAVA DURUMU-
Bugün bölgelerde hava durumu şöyle tahmin ediliyor:

MARMARA: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra güney ve batısı (Çanakkale, Balıkesir, Bursa, Bilecik, Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ), zamanla bölge geneli kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

EGE: Genellikle parçalı, öğle saatlerinden sonra batısı ile zamanla bölge geneli kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Bölgede toz taşınımı beklenmektedir.

AKDENİZ: Az bulutlu, zamanla batısı parçalı bulutlu, gece saatlerinde Isparta ve Burdur çevreleri ile Antalya’nın Kaş, Kemer ve Elmalı ilçeleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

İÇ ANADOLU: Parçalı ve az bulutlu, zamanla batısı parçalı bulutlu, akşam saatlerinde Eskişehir çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Bölgede toz taşınımı beklenmektedir.

BATI KARADENİZ: Parçalı zamanla çok bulutlu, ilk saatlerde kıyı kesimi yer yer sisli geçecek.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, ilk saatlerde Doğu Karadeniz’in doğusu (Rize, Artvin ve Bayburt) sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı, Samsun çevreleri sisli geçecek.

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, doğusu (Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı, Iğdır, Bingöl, Muş, Bitlis, Van, Şırnak ve Hakkari) aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu, doğusu parçalı bulutlu, Batman çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

Reklamlar
Etiketler: ,

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

Reklamlar
%d blogcu bunu beğendi: